1. MCBÜ Cerrahi Hemşireliği Sempozyumu Gerçekleştirildi

Manisa Sağlık Çalışanları Derneği olarak MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve MCBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Cerrahi Hemşireliği Anabilim Dalı ile Birlikte düzenleğimiz ‘1.MCBÜ Cerrahi Hemşireliği Günleri’ programını Süleyman Demirel Kültür Merkezinde başarıyla gerçekleştirdik.

13 Aralıkta düzenlenen programa Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KİLİMCİOĞLU, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Dilek ÇEÇEN,  Sağlık Bilimleri Fakültesi Cerrahi Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emel YILMAZ, Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Cerrahi anabilim dalından Prof. Dr. Türkan ÖZBAYIR, Adnan Menderes Üniversitesi Cerrahi Hemşireliği Anabilim dalından Dr. Öğr. Üyesi Sultan ÖZKAN, MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Nimet PETEK, Salihli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Neslihan ERDOĞAN, Alaşehir Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Özlem İnaoğlu AKDENİZ, Manisa Şehir Hastanesi İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Pınar DUYMAZ, cerrahi alan hemşireleri ve hemşirelik bölümü öğrencileri katıldı.

Açılış konuşmasında Manisa Sağlık Çalışanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir UTAR “Günümüz sağlık düzeninde sunulan bakım ve hizmet kalitesi ön plana çıkmakta ve bakım hizmet sunumunun en önemli uygulayıcıları hemşirelerin önemi her geçen gün artmaktadır. Birçok sağlık disiplininin bir arada çalıştığı sağlık kurumlarında, bakım hizmet sunumunda öncü bir ses olma misyonunu üstlenmiş olan hemşirelerin bu misyonu gerçekleştirebilmesi için gelişimi takip etmesi ve mesleki yaşantısında uygulaması gerekmektedir. Profesyonel bir meslek üyesi olarak bizler geçmişten gelen deneyimler ile değil; güncel ve bilimsel veriler ışığında profesyonel bakım ve hizmet sunmalıyız. Bu sebeplerle bu programı önemsiyor ve tüm branşlarda düzenlenmesi ve devamlılığının sağlanması konusunda kararlılıkla çalışıyoruz.” diye konuştu.

MCBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Cerrahi Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emel YILMAZ ve Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Nimet PETEK in konuşmalarının ardından programa geçildi.

Cerrahi alan enfeksiyonlarının önlenmesi, yara bakımında güncel yaklaşımlar, cerrahi bakımda güncel yaklaşımlar, Cerrahi uygulamalarda etik, cerrahi hemşirenin yasal sorumlulukları, cerrahi hemşirelerin kalite yaklaşımı konularının ele alındığı program katılım belgelerinin dağıtılması ve fotoğraf çekimiyle tamamlandı.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın