Hemşirelik Haftası Kutlamaları Gerçekleştirildi

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası 2018 yılı etkinlikleri geniş katılım ile gerçekleştirildi.

2017 yılında MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile birlikte düzenlenmiş olduğumuz Hemşirelik Haftası sempozyumun ardından; bu yıl  Manisa Sağlık Çalışanları Derneği, MCBÜ Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile birlikte Türk Hemşireler Derneği Manisa Şubesi ve Öğrenci Hemşireler Derneği’ nin de katılımı ile geniş bir katılım ve mesleki birlik havası içerisinde gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmalarının ardından, oturum Başkanlığını Sağlık Bilimleri Fakültesinden Prof. Dr. Sezgi ÇINAR PAKYÜZ’ ün yaptığı ICN 2018 teması olan  “Hemşireler Sağlık Bir İnsan Hakkıdır Söylemine Öncü Bir Sestir” konulu


panelde Manisa Sağlık Çalışanları Derneği yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Utar, Adnan Menderes Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinden Prof.Dr. Fatma DEMİRKIRAN, Öğrenci Hemşireler Derneği’ nden Feyza YAVUZ konuşma gerçekleştirdi.

Manisa Sağlık Çalışanları Derneği Yönetim kurulu başkanı Abdulkadir UTAR yaptığı konuşmada; Kurulan birlik ortamının öneminden ve bu birliğin içerinde olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ve ilerleyen dönemde ortak amaç mesleğin gelişimi olduğunda daha nice çalışmalarda bir araya gelebilmeyi dilediğini iletti.  Sunumunda hemşirelerin ‘sağlık hakkı’ nın uygulanmasında ki önemine vurgu yapan Abdulkadir UTAR ‘Hemşireler, gelişen toplum düzeninde sağlığın öncü seslerindendir.’ sözüyle hemşirelerin kurumlar ve toplumlar için öneminin altını çizdi.

Programın ikinci gününde Oturum Başkanlığını Sağlık Bilimleri Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Dilek ÇEÇEN ve Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü Nimet PETEK’ in yaptığı ‘Yönetici Hemşirelerin Klinik Uygulamalarda Yaşadıkları Deneyimler’ konulu panelde Manisa Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serda KAMALI GÜNER, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Yeliz KAMİLOĞLU, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz ELMA  ve Özel Grandmedikal Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Figen GÖKÇE; sunumlarıyla klinik deneyimlerini katılımcı hemşireler ile paylaştılar.

MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesinde görev yapan meslektaşlarımız ile kahvaltıda bir araya geldik.

Düzenlenen panel ve konuşmaların haricinde MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi nde görev yapan hemşireler ile kahvaltı etkinliği düzenlendi. Etkinlikte MCBÜ hemşirelik Hizmetleri Müdürü Nimet PETEK ve Manisa Sağlık Calısanları Derneği Yönetim kurulu Başkanı Abdulkadir UTAR tüm masaları dolaşarak meslektaşlarının günlerini ve anneler günlerini kutladılar.

Programın gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm meslektaşlarımıza ve katılımcılara gönülden teşekkür eder, haftalarını kutlarız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın