Manisa CBÜ Hastanesinde Düzenlenen Yıllık Eğitim Programına Katıldık

MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi personeline 14-15 Kasım tarihlerinde düzenlenen ‘Yıllık Eğitim Programı’ nda Yönetim Kurulumuzdan Abdulkadir UTAR, Fadime DURMUŞ ve Pınar DÖNMEZ organizasyonda görev aldı.   Salon Girişinde açılan stand da üyemiz Eda Nur KARA ile meslektaşlarımıza bilgilendirme yaptık.

Standımızda derneğimizin yürüttüğü çalışmalar ve  gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar konusunda meslektaşlarımıza bilgiler verilmiş; meslektaşlarımızın desteğinin önemi vurgulanmıştır. Standımızda 2 gün boyunca yönetim kurulumuzun çalışmalarına gönülden destek olan değerli üyemiz Eda Nur KARA görev almıştır. Kendisine fedakarlıkları dolayısıyla teşekkür ederiz.

Derneğimiz ve yönetim kurulumuzun kurulduğu günden beri mesleki eğitimleri en önemli çalışma alanı olarak kendine belirlemiştir.

Mesleğin ve meslek üyelerinin gelişiminde, profesyonelleşmesine eğitimler büyük önem arz etmektedir. Manisa Sağlık Çalışanları Derneği olarak ilimizde eğitim programları düzenlemek için çalışmalar yürütmekteyiz. Yürüttüğümüz çalışmaların yanında ilimiz kurumlarında ve sivil toplum kuruluşlarında sağlık alanında düzenlenen ve sağlık çalışanları yararına olan eğitim çalışmalarına katılmak konusunda birliğimiz hep işbirliği tarafında olmuştur.

Derneğimiz yönetim kurulu başkanı Abdulkadir UTAR 2 gün süren eğitim programının planlamasında ve yönetim kurulu üyelerimiz Fadime DURMUŞ ve Pınar DÖNMEZ sunumlarıyla programa katkıda bulunmuşlardır. Fadime Durmuş “Mavi Kod, Pembe Kod”, Pınar Dönmez “Hasta Mahremiyeti” konuları ile meslektaşlarımıza önemli bilgiler aktarmışlardır.

MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi nin 14- 15 Kasım tarihlerinde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde Düzenlediği Eğitimde derneğimizin tanıtım ve bilgilendirme standının açılmasına izin veren Başhekim Sayın Prof. Dr. Emin KURT’ a, düzenlenen eğitim programında göstermiş olduğu çaba dolayısıyla Sayın Sadık KAPLAN‘ a, mesleğin ve meslek üyelerinin gelişmesine verdiği önem ve bu yöndeki çalışmalara verdiği destekler sebebiyle Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Sayın Nimet PETEK‘ e ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.