MASCAD’ dan Evi olmayana “Ev”, Olana “Doğal Yaşam Köyü” Fırsatı

Manisa Sağlık Çalışanları Derneği olarak sağlık çalışanlarının mesleki gelişimleri, sosyal ve ekonomik durumlarına katkı sağlamak amaçlarıyla; kurulduğumuz günden beri sürekli çalışıyoruz. Bu süreçte birçok önemli projeyi başarıyla gerçekleştirdik ve bu süre zarfında siz değerli meslektaşlarımızın ve toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmayı başardık.

Bu süreçte bizlere destek olan üyelerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Sizlerin destekleriyle önemli bir güç olmayı başaran derneğimizin gücünü yine meslektaşlarımız yararına güçlü projelerde kullanıyoruz.

Düzenlemiş olduğumuz eğitimler, kurs programları, sempozyumlar, geziler, kahvaltı organizasyonlarından sonra, önemli ekonomik kazanımlar sağlamak adına çalışmalar yürütüyoruz. Bu yolda;

İlk projemiz “Mascad Doğal Yaşam Köyü” . Bu proje ile meslektaşlarımızın doğa ile iç içe bir ortam yaşamalarını, iş yoğunluğu ve şehrin gürültüsünden uzaklaşarak; aileleri, sevdikleriyle beraber keyifli zaman geçirebilecekleri bir yaşam alanı oluşturmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda arsa araştırmalarına ve ilgili firmalar ile görüşmelere başladık. Daha projemizin taslak sürecinde birçok olumlu geri dönüş ve rezervasyon aldık.

İkinci projemiz; “Mascad Sitesi”. Bu proje ile meslektaşlarımızın konut ihtiyaçlarını piyasadan çok daha uygun şartlarda karşılayabilmelerini sağlamak için çalışıyoruz. Bu kapsamda inşaat firmaları ile görüşmelere başladık. Güzelyurt Mah. başta olmak üzere Manisa’ nın gelişim gösteren bölgeleri üzerinde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık.

Projelerimize katılmak isteyen meslektaşlarımızın gerekli araştırmaları ve ekonomik planlamalarını yapabilmeleri adına taslak sürecinde projelerimizi paylaşmayı daha uygun gördük. Yasal süreci üzerinde çalışmalar yürüttüğümüz kooperatifimizin kurulmasının ardından, kooperatif çatısı altında “Mascad Doğal Yaşam Köyü” ve “Mascad Sitesi” projelerimizi gerçekleştireceğiz.

Projelerin, ihtiyaçlar doğrultusunda daha anlamlı planlanabilmesi adına bir anket formu hazırladık. Bu formu doldurmanız, projenin şekillenmesinde büyük önem arz etmektedir. Katkılarınız dolayısıyla teşekkür ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...