MCBÜ Hemşireleri, MASCAD ile Yeniliğe Öncülük Ediyor

Manisa Sağlık Çalışanları Derneği ve MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü işbirliği düzenlediğimiz “Hemşirelikte İnovasyon Yarışması” nın ilk etabında MCBU hemşirelerine; Manisa Sağlık Çalışanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tuğba Akyol tarafından, inovasyon konusunda eğitim semineri düzenlendi.

Eğitim ile oluşturulan farkındalık sayesinde MCBÜ hemşirelerinin;

  • Hastalara fayda sağlayan, 
  • Maliyetleri düşüren ve
  • İş yükünün azalmasına katkı sağlayan projeler üretmesi yenilikçi birçok ürün geliştirmesi planlanıyor.

Proje başvuru tarihi 24 Haziran-5 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Proje sunumu ve ödül töreni ise 27 Eylül 2019’da düzenlenecek.

Manisa Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Abdulkadir Utar “Düzenlediğimiz eğitimde meslektaşlarımızdan aldığımız enerji; çok güzel, yeni fikirler ortaya çıkacağı yönünde bizleri heyecanlandırdı ve doğru yolda olduğumuzu bizlere bir kez daha hissettirdi.

Bizler Manisa Sağlık çalışanları derneği olarak 2017 yılında kurulduk ve kurulduğumuz günden itibaren mesleki gelişime katkı sağlamak, bu sayede sunulan bakım hizmet kalitesini arttırmak ve hemşirelik mesleğinin profesyonel yönünü geliştirmek adına birçok sempozyum, seminer ve kurs programı düzenledik. Yaptığımız çalışmalarla sadece meslektaşlarımızın değil, taraflı tarafsız bütün kesimlerin taktirini ve desteğini kazanmayı başardık. 

Meslektaşlarımızın destekleriyle sağlık çalışanlarının önemli temsil kuruluşu olmayı başardık ve birlik olmanın verdiği güç ile bugün; inovasyon yarışması ile birlikte;  Manisa’nın gelişmiş bölgelerinde konut projeleri, doğal yaşam köyü projeleri gibi mega projeleri gerçekleştirebilecek konuma geldik. Sağlık çalışanları yararına yaptıklarımızı gören meslektaşlarımızın destekleriyle her geçen gün birlikte büyüyoruz. Projemize katılan ve bizlere bu süreçte destek olan herkese gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hemşirelik hizmetleri Müdürü Nimet Petek ise “Hemşireler, sürekli gelişim gösteren sağlık kurumlarında, bakım ve hizmet sunumunun öncüleridir. Bu bilinçle hemşireler; bilimsel ve güncel uygulamaları takip etmeli, geliştirmeli ve kliniklerinde uygulamalıdırlar. Hemşirelik mesleğinin gelişiminde üniversite hastaneleri olarak bizlere önemli görev ve sorumluluklar düşmekte. Bizler bu sorumluluğu üstlenmekten onur ve gurur duyuyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla da hemşirelik mesleğinin gelişiminde Manisa ilinde öncü olmaya devam ediyoruz. Bu süreçte Manisa Sağlık çalışanları derneği ile faydalı bir işbirliği içerisinde olduk. Hemşirelikte İnovasyonu da birlikte organize ediyoruz, ilimizde hemşirelik alanında ilk defa böyle bir proje gerçekleştiriliyor. 

Çalışma arkadaşlarımın çok yenilikçi projeler üreteceklerine inanıyorum ve yarışma sonunda dereceye giren projeleri; ilimizi ve üniversitemizi temsilen Türkiye geneli düzenlenen inovasyon yarışmalarında sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...